Seminar online DB Work România: „Cum să te angajezi în străinătate în siguranță?”

Pandemia de COVID-19 a cauzat mutarea în online a multor lucruri și pentru că noi suntem concentrați pe siguranța celor care ne trec pragul, anul acesta am decis ca la DB Work să mutăm clasicul târg de job-uri în online.

Prin urmare, transpunem în online, sub forma unui seminar ce cuprinde toate informațiile de care viitori angajați în străinătate au nevoie,  majoritatea proceselor ce aveau loc la târgul de job-uri cu care v-am obișnuit în anii trecuți.

Ești interesat de un loc de muncă în străinătate? Atunci acest seminar îți este dedicat în totalitate ție.

La DB Work cunoaștem nevoia persoanelor aflate în căutarea unui job, de a avea siguranța că locul de muncă ales este cel potrivit. De aceea, sâmbătă, pe 13 Februarie 2021, la ora 14:00, te așteptăm la seminarul online organizat de echipa noastră unde vei afla toate detaliile necesare despre cum să te angajezi în străinătate în siguranță. Evenimentul va fi difuzat live pe internet, la care vor avea acces toți cei care se vor înscrie în timp util pentru participare.

Conectează-te cu noi, live pe internet, pe 13 Februarie 2021.

Vei afla de la specialiști în domeniu care sunt riscurile și provocările care pot apărea atunci când te angajezi în străinătate; cum să verifici dacă locul de muncă care îți este oferit este sigur; cum să îți crești șansele de a te angaja în străinătate; și care sunt câteva sfaturi utile care te vor ajuta în căutarea unui job în străinătate.

Află răspunsul la toate întrebările pe care le ai despre angajarea prin agenții de mediere și plasare forță de muncă străinătate. Invitații noștri îți vor oferi toate informațiile de care ai nevoie pentru a te convinge să faci pasul cel mare și să îți găsești un loc de muncă în afară, care să fie sigur și care să-ți asigure bazele unei angajări legale.

Notează-ți în calendar data seminarului nostru (sâmbătă 13 Februarie 2021, ora 14:00) și asigură-te că vei fi prezent, live, alături de noi.

Cum te înscrii la workshop?

Completează formularul de aici și ajută-ne să te cunoaștem mai bine. Lasă-ne câteva detalii despre tine și vei fi contactat pentru a primi toate detaliile despre participarea la seminar. Completând acest formular intri automat în baza de date a DB Work România, iar recrutorii noștri vor lua legătura cu tine atunci când un job disponibil se potrivește profilului tău.

La DB Work oferim angajare cu plecare imediată în Olanda, Belgia, Germania în domeniile:

 • Naval: Sudori, Lăcătuși, Vopsitori, Fitteri, Tubulatori, Polizatori etc.
 • Industrial: Fierari, Dulgheri, Instalatori, Electricieni etc.
 • Logistic: Operatori depozit, Stivuitoriști
 • Construcții: Zidari, Zugravi, Izolatori, Instalatori, Lucrători acoperișuri
 • Medical: Asistente, Infirmieri

Iată beneficiile de care au parte angajații DB Work:

 • În primul rând, vei semna contractul de muncă ce respectă în totalitate legislația tării în care vei munci;
 • Îți vei afla salariul înainte de semnarea contractului de muncă. Acesta diferă în funcție de cerințele postului, de specializarea ta și de reponsabilitățile pe care le vei avea;
 • Nu vei plăti niciun comision pentru găsirea unui loc de muncă;
 • Îți asigurăm transportul până în țara de destinație și înapoi către România, cu autocarul sau avionul;
 • Tot noi asigurăm cazarea, inclusiv utilitățile;
 • Vei avea la dispoziție o mașină de serviciu pentru transportul de la cazare până la locul de muncă și înapoi;
 • În calitate de nou angajat, vei beneficia și de asigurare medicală;
 • Pentru că ești nou în țara unde vei decide să lucrezi, tot noi te vom ajuta să obții toate documentele de care ai nevoie.

De ce să alegi DB WORK?

La DB Work întelegem industriile în care lucrăm mai bine decât orice altă companie de recrutare forță de muncă. Grupul de companii din care facem parte, Den Breejen are peste 69 de ani de experiență în contractarea și plasarea de personal în întreaga lume.

Angajații noștri beneficiază de o gamă largă de servicii aferente proceselor de recrutare și plasare. În România, DB Work se ocupă de pregătirea dosarului necesar angajării, iar în Olanda punem la dispoziția angajaților noștri toate facilitățile necesare: de la transport și cazare, la îndrumare și sprijin, inclusiv ajutor pentru adaptarea la noua țară.

Vrei să afli detalii despre procesul de recrutare de la DB Work?

Pentru a-ți dovedi că totul se întâmplă cu o transparență totală, te invităm să vizionezi materialul nostru video despre întreg procesul de recrutare de la DB WORK. Vezi și tu episodul de vlog accesând link-ul acesta.

Curios ce spun angajații DB Work despre munca în Olanda?

Poți vedea ce spun angajații, dar și ce povestesc despre cum decurge o zi la muncă în Olanda dacă accesezi videoclipul de mai jos. Acest material video a fost conceput special pentru ca tu să poți avea o idee clară despre ceea ce se întâmplă la viitorul tău loc de muncă. Accesează link-ul acesta.

Ești în căutarea unui loc de muncă?

 Verifică posturile disponibile și vino în echipa noastră! Cu noi ai certitudinea că job-ul tău în străinătate este sigur.

Te așteptăm să ne contactezi la:

✆ Sună la 0372032475 TEL VERDE / 0737000555 Cătălin / 0749106450 Anca / 0726141022 Adina / 0790684872 Anita  / 0726707560 Madălina / 0790684891 Georgiana / 0732014350 Claudia 

Sau să ne trimiți CV-ul tău la job@dbwork.com sau angajare@dbwork.com.